Zuzana Antares | Česká tarotová škola

Crowley tarotDalší karta


Prozíravost

Osmička Disků  Základní význam:
  Plody práce zrají dlouho. Nejdřív je třeba orat, pak sít a pak dlouho čekat, než přijde čas sklizně. Trpělivost a vytrvalost v jednom přinese úspěch i v dalším - vše souvisí se vším.

  V práci a hmotných cílech:
  Trpělivá práce přinese kýžený úspěch. Na druhou stranu se tak může stát také za cenu kompromisů, nad nimiž by bylo dobré se zamyslet. Udělat je nebo to za to nestojí? Pro finance je tato karta velmi dobrá. Podtextem karty je rozumová úvaha, která je pro finanční záležitosti tím nejlepším prostředkem k úspěchu.

  Ve vztazích:
  Zvyk panující ve vztazích. Tím je vztahu zaručena soudržnost – cenou za ni je citový chlad. Do manželských sporů přináší karta velkou naději na usmíření, pokud budou obě strany rozumné.
  V rodinné oblasti znamená peníze, které přicházejí po dlouhém čekání. V přátelství naznačuje, že dojde k finančně výhodným nabídkám mezi přáteli anebo se vyjasní ty záležitosti, které byly dlouho utajovány nebo se o nich nemluvilo.

  Ve vnitřním světě a v osobním vývoji:
  Čekání na lepší časy. Práce byla započata a teď není možné dělat nic jiného než čekat, co z toho bude. Někdy znamená i pocit nudy, zvláště u těch z vás, kdož máte potřebu být v neustálé činnosti. Pro nemocné je zde velmi mnoho naděje, ale zároveň dlouhá cesta k uzdravení. Upozornění na stereotyp a nenápaditost.
Roman (c)2000