Zuzana Antares | Česká tarotová škola

Crowley tarotDalší karta


Krutost

Devítka Mečů  Základní význam:
  Stres, zveličení problému. Vnitřní rozpor, přemýšlení nad tím co nelze vymyslet. Trápení se z vlastní viny a promítání svých problémů na druhé.

  V práci a hmotných cílech:
  Šikanování na pracovišti. Nezdar v práci. Situaci nelze řešit jinak než odchodem anebo trpným čekáním na to, zda se vše nakonec nějak nevyřeší - to zejména v případě, že je vše způsobenou jen jednou určitou osobou či okruhem osob. Finanční ztráta buď vlastní vinou kvůli tvrdohlavě prosazovanému špatnému záměru anebo kvůli spojení se s podvodníkem. V konfliktech kvůli majetku znamená karta hrozbu násilí.

  Ve vztazích:
  Konfliktní situace kvůli tvrdohlavosti nebo omezenému pohledu na věc u jednoho z partnerů. Nemožnost se dohodnout. Přítomnost této karty naznačuje velmi silně hrozbu rozvodu.
  Podobné události se projeví i v dalších vztazích. Karta vždy znamená konflikty, nějakou formu manipulace s druhými, ba i tyranie a tak naznačuje rozpad vztahů. V rodině proto nechť tazatel očekává nepříjemnosti, nové spory, špatné zprávy. V přátelství naznačuje falešné vztahy, může ukazovat i na prospěchářství a šikanování.

  Ve vnitřním světě a v osobním vývoji:
  Nesmyslné jednání, jímž tazatel ubližuje sobě i druhému. Chybný pohled na věc, žravé přebujelé ego. Mstění se za své osobní neúspěchy, hledání hromosvodu v okolí.
  Nemoc, těžko vyléčitelná a zlá, navíc způsobená dlouhodobými chybnými postoji tazatele - takže vlastně vypěstovaná. Malá perspektiva na uzdravení.
  V cestování upozorňuje karta na překážky a nepříjemnosti na cestách.
Roman (c)2000