Zuzana Antares | Česká tarotová škola

Crowley tarotDalší karta


Neúspěch

Sedmička Disků  Základní význam:
  Přemíra představ a snění bere chuť k práci. Člověk se pak vidí v cíli, aniž by udělal jediný krok. Čím krásnější si pasivní netvůrčí člověk představuje cíl, tím žalostnější je realita.

  V práci a hmotných cílech:
  Naprostý nezdar, za který si bohužel můžete sami. Trest za přehánění nebo za přemrštěné požadavky. V práci přináší potíže s firmou nebo se zaměstnavatelem. Mnohdy jsou to potíže na první pohled nepatrné.
  Ve financích přináší nezvratnou zkázu, pokud nebude rychle změněn přístup nebo styl, jímž je s materiálními prostředky zacházeno.

  Ve vztazích:
  Každý ze členů společenství se zakonzervoval ve svých vlastních ukřivděnostech a tak vztahy snad ani neexistují - když každý jen zdůrazňuje sám sebe a zcela ignoruje druhé. Do manželství, rodiny i dalších vztahů vstoupila izolace, neupřímnost a tím i nedůvěra, kterou nikdo nechce překonat, neboť ego je důležitější než cokoliv jiného. Tato karta upozorňuje na hlubokou a zásadní chybu všech - na vztah jsou přece nutní nejméně dva.

  Ve vnitřním světě a v osobním vývoji:
  Hluboká stagnace, prázdno. Neochota přizpůsobit své požadavky, mnohdy velice egoistické, okolním podmínkám. Sebelítost, pesimismus, poraženectví. Přehánění vlastních potíží. Marodění, zdravotní problémy bez zjevné vnější příčiny anebo zhoršení zdravotního stavu bez zjevné vnější příčiny.

  V nejhlubší temnotě se skrývá zárodek budoucího dne. Uvědomíte-li si svoji chybu, pak přichází rozednění velmi rychle.


Roman (c)2000