Zuzana Antares | Česká tarotová škola

Crowley tarotDalší karta


Útlak

Desítka Holí  Základní význam:
  Je zapotřebí přestat bojovat s tím, co leží okolo a zaměřit se sám na sebe. Sebepřecenění, touha dojít k cíli za každou cenu.

  V práci a hmotných cílech:
  Zaslepené jednání. Nepřítel či nekalá konkurence. Přecenění osobních sil. Chybná investice, která se nevrátí, ba dokonce přinese velkou ztrátu.
  Lze doporučit nalezení nové koncepce práce, přeorganizování pracovních úkolů. Nebude-li provedena taková změna, hrozí vysílení, přepracování a neúspěch.

  Ve vztazích:
  Hádky, které mohou přinést zásadní a negativní výsledky. Nebezpečí dlouhodobého konfliktu, rozvodu, rozchodu. Situace se dá napravit tím, že ji tazatel ihned přestane řešit. Spory a násilí mezi přáteli. I ve vztazích vzdálenějších přináší tato karta nepřátelství.

  Ve vnitřním světě a v osobním vývoji:
  Paličatá potřeba dosáhnout cíle může přinést velké problémy a smůlu. Nechuť k přizpůsobení se, která nemá objektivní oprávnění. Konfliktní vystupování, přehánění. Období, které je nejlépe pasivně přetrpět - anebo hledat příčinu tohoto neutěšeného stavu.

  Nesnášenlivost se sebou samým je nejčastější příčinou tohoto stavu. Pokud si tazatel uvědomí nepřiměřenost svého jednání, je pravděpodobné, že vše brzy odezní.


Roman (c)2000