Zuzana Antares | Česká tarotová škola

Crowley tarotDalší karta


Bohatství

Devítka Disků  Základní význam:
  Materiální plodnost, materiální štěstí. Bohatství a úspěch, majetek a uznání druhých. Ale tam, kde pozemské štěstí narůstá, se umenšuje vnímání ducha. A tak zahleděnost do materiální sféry bude dřív nebo porušena působením duchovním.

  V práci a hmotných cílech:
  Dosažení dlouho očekávaného cíle v práci. Štěstí v pracovních záležitostech. Radující se člověk ale má velké oči a tak se může stát, že v návalu štěstí na sebe vezme více povinností, než kolik bude schopen unést.
  Finanční zdar, dobrá investice, nečekaný výdělek, výhodný nákup nebo prodej. Rozřešení starých finančních nejasností, vrácené dluhy. Nenasytnost, potřeba mít stále více jako důsledek momentálního štěstí.

  Ve vztazích:
  Rodinné i manželské povrchní štěstí. Společné rozvíjení doposud nabytých hodnot, zdar po stránce vztahů i v dalších oblastech. Příznivé okolnosti spojené s dětmi, ať jde o děti malé nebo starší. U malých půjde spíše o zdraví, u starších o studijní, pracovní nebo hmotné věci.
  V přátelství přichází upozornění na přílišné spoléhání na druhé – nikoliv snad proto, že by druzí měli zradit, ale proto, že po nich chce člověk více, než je zdrávo.

  Ve vnitřním světě a v osobním vývoji:
  Období bez vývoje. Na jednu stranu je lze brát jako odpočinek, pokud ba ale trvalo moc dlouho, změní se ve stagnaci. Nemocným přináší stabilizaci zdravotního stavu, ne však uzdravení. Ostatní varuje před nemocemi.

  Z duchovního pohledu jde spíše o kartu nepříznivou. Její materiální zaměření je příliš velké a materiální radost je takřka vždy po duchovní stránce strádáním, neboť pozornost je fixována na vnější dění.


Roman (c)2000